CAMPARI, NÁPOJ AKO ŽIADNY INÝ

Jedinečný nápoj Campari, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou mnohých ikonických miešaných nápojov, je ako zhmotnením talianskej povahy, súčasť talianskej kultúry a životného štýlu. Je taktiež symbolom pôžitkárstva, vášne, talianskeho temperamentu a ikonou módy a štýlu. Ochutnať Campari je ako ochutnať život v Taliansku. Kde však vznikla idea na vytvorenie tejto legendy medzi nápojmi? Campari uzrel prvýkrát svetlo sveta v malom, talianskom mestečku Novara v roku 1860. Tento legendárny nápoj s horkou chuťou a jasnou červenou farbou vymyslel Gaspare Campari. Spojil v jedno 60 horkých bylín, aromatických rastlín, korenín a ovocia, ktoré nechal vylúhovať vo vode a alkohole. Jeho prísne strážená receptúra sa predáva z generácie na generáciu a nikto netuší aké je jeho presné zloženie. Jedinými verejne známymi ingredienciami sú voda a alkohol.


Krátko po jeho zrode sa Campari stalo obľúbeným pre mnohých. Vďaka svojej farbe, ktorá je nezameniteľná jasne červená (dokonca vzniklo aj prirovnanie Campari červená), je ľahko rozoznateľnou v akomkoľvek kokteily. A ak ho neprezradí farba, ikonická vôňa určite. Je totiž výrazne aromatická po bylinách v kombinácií s prenikavou arómou pomarančovej kôry. S vôňou je v harmónií aj príjemne horko-sladká chuť, v ktorej vynikajú intenzívne stopy pomarančov a vyvážené jedinečné bylinné i korenené tóny. Celkovo má Campari zamatovú a zaoblenú štruktúru., každý dúšok z neho zanechá na palete dlho pretrvávajúcu typickú bylinnú horkosť.


V MILÁNE S CAMPARI

Ako sa Campari preslávilo v štýlovom Miláne? V roku 1867 v Miláne, na rohu hlavného námesta Piazza Duomo, Gaspare Campari otvoril Caffé Campari, vďaka, ktorému sa Campari dostalo do pozornosti verejnosti, až sa stal neodmysliteľnou súčasťou milánskej kultúry a mnohých spoločenských udalostí. Od vtedy až dodnes je Campari neodmysliteľnou súčasťou milánskej kultúry. Neskôr v roku 1915 v galérií Vittorio Emanuele II., neďaleko Caffé Campari, otvorili aj ďalší bar „Camparino“, kde sa najobľúbenejším nápojom zákazníkov stal Campari so sódou. Bar Camparino je stále otvorený a dokáže zaujať nie len profesionálnym servisom miešaných nápojov s Campari, ale aj svojím elegantným pričom nadčasovým interiérom, na ktorom zariadení sa podieľalo mnoho umelcov. Značka Campari vždy priťahovala pozornosť intelektuálov a umelcov, preto sa s ňou spája množstvo známych osobností, ako sú napríklad Penelope Cruz, Uma Thurman, Javier Bardema, Kate Hudson, Zoe Saldana či Federico Fellini, ktorý natočil jednu z reklám Campari.

 

APERITIVO MOMENT, TAK AKO HO POZNAJÚ TALIANI

S Campari je spájaný typický, taliansky aperitivo moment. Aperitivo sa stalo celosvetovým fenoménom a mnohé bary ho zaviedli, aby prilákali svojich zákazníkov na cocktail, ku ktorému dostanú malú misku, plnú lákavých dobrôt. Aperitivo sa tradične servíruje v baroch v Taliansku počas popoludňajších hodín, keď je dlho po obede, ale zároveň aj ďaleko pred večerou. Je to čas keď ľudia končia v práci a zájdu si na drink s kolegami, rodinou či priateľmi. Vychutnávajú si cocktaily, popri čom si pochutnávajú na malých delikatesách ako sú kúsky syra, prosciutto, olivy, grissini či iné ľahôdky. Aperitivo moment, ktorý čerpá svoje čaro z prirodzenej, talianskej kultúre Vám prinášame aj my, je totiž priamo spájaný so značkou Campari.

 

APERITIVO MOMENT A LA ITALMARKET

Chcete zaviesť aperitivo moment u Vás? Dostanete od nás komplexný balíček, ktorý zahŕňa: celé know-how ako zaviesť aperitivo moment vo vašom podniku, komplexný balíček POS s menu kartami, pohármi a ďalším POS. Campari brand ambassador Vám počas školenia, ktoré môžeme zorganizovať aj u Vás v podniku, vysvetlí všetko čo potrebujete Vy a Váš personál vedieť. Poradí Vám a prezradí rôzne triky, zasvätí do súčasných trendov aperitivo momentu, ukáže Vám prípravu jednoduchých, ale pri tom zaujímavých cocktailov s Campari. Ak Vás zaujala značka Campari a s ňou prepojený aperitivo moment, neváhajte a kontaktujte našich obchodných zástupcov, alebo nám napíšte priamo tu.


OBSAH TEJTO WEBOVEJ STRÁNKY JE VHODNÝ LEN PRE OSOBY STARŠIE AKO 18 ROKOV.

Dbáme na zodpovedný prístup ku konzumácii alkoholických nápojov a preto Vás žiadame o potvrdenie Vášho veku.
Kliknutím na tlačítko "Mám 18 + rokov" potvrdzujete že máte minimálne 18 rokov.
Mám 18 + rokov Nemám 18 rokov
By click on button "Mám 18 + rokov" above you agree you are at least 18 y.o.