O NÁS

História spoločnosti

 • 1991

  Začína sa písať história Ideálneho Maloobchodného Servisu. Obchodne založená rodina Ježových a ich biznis partner z Talianska krátko po „nežnej revolúcii“ zakladá spoločnosť Italmarket Slovakia spol. s r.o. s cieľom priniesť slovenským zákazníkom kvalitné a chutné potravinárske produkty od vybraných talianskych výrobcov.

 • 1993

  Vlastná distribúcia je základom úspechu. Spoločnosť Italmarket Slovakia spol. s r.o. si vybudovala vlastnú distribučnú sieť schopnú rozvážať importované produkty z Talianska, Francúzska, Rakúska, Nemecka a ďalších krajín rovnako ako aj domáce produkty do gastronomických prevádzok, sietí čerpacích staníc, veľkoobchodov a maloobchodov na celom území Slovenska.

 • 1999

  Rast prináša zmeny, prichádza akciová spoločnosť. Spoločnosť s ručením obmedzeným Italmarket Slovakia spol. s r.o. bola transformovaná na akciovú spoločnosť ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. Začala zásobovať všetky maloobchodné siete na Slovensku a objavovať nové možnosti, ako napr. distribúcia dobíjacích kupónov pre predplatené SIM karty od EuroTel-u a neskôr distribúciu diaľničných nálepiek hlavne na čerpacie stanice, hraničné prechody, logistické a dopravné spoločnosti. Získanie veľkých zákazníkov (maloobchodné siete) a klesajúci počet konkurenčných veľkoobchodov podporil výrazný rast a vedúcu pozíciu spoločnosti ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. na slovenskom trhu.

 • 2000

  Obsluhovať veľa zákazníkov si žiada vyšší výkon. Ku koncu roka 2000 má spoločnosť ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. cca 4000 aktívnych maloobchodných zákazníkov & 100 aktívnych veľkoobchodných zákazníkov. Aktívnemu spravovaniu a uspokojovaniu potrieb takého veľkého počtu zákazníkov sa musí prispôsobiť aj akcionárska štruktúra spoločnosti. Zakladatelia a akcionári ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. pán Ježo a pani Ježová sa v roku 2000 rozhodli posilniť rodinný tím a za ďalších akcionárov pribrali ich syna Ivana a dcéru Martinu. Týmto krokom výrazne stúpol riadiaci a realizačný výkon spoločnosti. Zároveň sa spoločnosť osamostatňuje od talianskeho obchodného partnera.

 • 2001-2002

  Čerpacie stanice a chutné maďarské destiláty. ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. si vybudoval silnú distribučnú sieť medzi hlavnými značkami čerpacích staníc na Slovensku – OMV, SHELL, SLOVNAFT, CONOCO JET, AGIP, OKTAN. ITALMARKET SLOVAKIA podpísal zmluvu so spoločnosťou ZWACK UNICUM a stal sa tak zmluvným distribútorom populárnych regionálnych značiek Vilmos, Unicum a prémiových maďarských ovocných destilátov.

 • 2003

  ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. podpísal zmluvu s top svetovou spoločnosťou v oblasti výroby a predaja alkoholických nápojov, Diageo World Wide, a stal sa tak výhradným distribútorom celého portfólia populárnych svetových značiek na slovenskom trhu – Johnnie Walker, Baileys, Smirnoff, 7 Crown, Captain Morgan, Gordons. V tomto roku ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. spustil vylepšenú IT podporu pre svoju prevádzku a využíva tak LAN/WAN riešenie pre on-line prístup medzi všetkými regionálnymi strediskami, centrálnym skladom a ústredím spoločnosti.

 • 2006

  Aby uspokojil dopyt po distribučných kapacitách, ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. buduje na Trenčianskej ulici veľký distribučný sklad pre regionálne stredisko Bratislava. V tomto roku sa ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. stal tiež výhradným distribútorom nealkoholického nápoja Sappé Aloe Vera na Slovensku.

 • 2007

  Kvalita a profesionalita priťahuje luxusné značky. ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. podpísal zmluvu so svetovým lídrom v oblasti luxusných tovarov, spoločnosťou Louis Vuitton & Moet Hennessy (LVMH), a získal tak výhradné zastúpenie pre predaj a distribúciu populárnych značiek klasického šampanského, Veuve Clicquot a Krug na Slovensku.

 • 2008

  Výrazne zlepšenie pokrytia čerpacích staníc. ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. a KON-RAD založili sesterskú spoločnosť IMKON Distribution, a.s.. IMKON Distribution, a.s. sa stal najväčším distribútorom pre siete čerpacích staníc (pokrýva cca 80% všetkých staníc). Tomu napomohlo aj otvorenie vlastného distribučného strediska vo Zvolene.

 • 2009

  Vzhľadom na veľký dopyt po export/import službách, ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. buduje nový vlastný centrálny colný sklad v Trnave. Nasleduje ho otvorenie nového distribučného strediska v Nových Zámkoch a Prešove.

 • 2011

  Obľúbené pivo z Thajska sa pije už aj Slovensku. ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. sa stal výhradným distribútorom tradičného kvalitného piva SINGHA BEER na Slovensku.

 • 2012-2013

  Stále viac kvalitných a populárnych svetových značiek v ponuke. Vzhľadom na dobré referencie a úspešné obchodné výsledky si stále viac svetových značiek vyberá ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. ako svojho výhradného distribútora na Slovensku.

 • 2014

  ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. potvrdzuje svoje kvality a vedúcu pozíciu v oblasti alkoholických nápojov a dostáva príležitosť zorganizovať prvýkrát na Slovensku svetovú súťaž barmanov DIAGEO WORLD CLASS COMPETITION.

 • 2016

  ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. oslavuje 25. výročie založenia a zároveň získava ocenenie za svoju dlhoročnú kvalitnú a profesionálnu spoluprácu so spoločnosťou DIAGEO a stáva sa Distribútorom roka v EEPM (Eastern European Partner Market).

 • 2017

  ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. ako minuloročný víťaz sa stáva hostiteľskou krajinou vyhlásenia DIAGEO distribútora roka v EEPM (Eastern European Partner Market) a organizuje túto veľkolepú show priamo v Bratislave. ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. rozširuje svoje portfólio nealkoholických nápojov o populárnu taliansku značku minerálnych vôd San Benedetto a vitamínové nápoje Cedevita. ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. sa stáva hlavným partnerom festivalu Uprising, ktorý je najväčším žánrovým festivalom svojho druhu.

 • 2018

  ITALMARKET SLOVAKIA, a. s. získava distribúciu prémiových vermutov COCCHI.

 • 2019

  Rok nových trendov a inšpirácií. ITALMARKET SLOVAKIA, a. s. a značka CAMPARI v rámci distribúcie na Slovensku zavádzajú nové trendy v cocktailovej kultúre. ITALMARKET SLOVAKIA, a. s. odštartoval projekt CUPHUB, na zabezpečenie všetkých kávových potrieb zákazníkov, od zariadení, cez školenia baristov až po servis a odborné poradenstvo.

 • 2020

  Stále pripravení na nové veľké výzvy. ITALMARKET SLOVAKIA, a. s. sa stal výhradným distribútorom vysoko kvalitných tonicov FEVER TREE. Získal tiež distribúciu prémiových rumov Ron Centenario a Remedy od nemeckého dodávateľa Sierra Madre a do rumového segmentu sa ďalej pridružili prémiové rumy značky Ron Medellin. ITALMARKET SLOVAKIA, a. s. taktiež získal distribúciu produktov dodávateľa Lucas Bols. Rok 2020 priniesol aj technologické zmeny. ITALMARKET SLOVAKIA, a. s. rozbehol svoj internetový obchod – Alkoshop s priamym predajom konečnému spotrebiteľovi a svoju novú webovú stránku – www.italmarket.sk.

 • 2021

  ITALMARKET SLOVAKIA, a. s. sa začiatkom roka stal výhradným distribútorom prestížnej značky šampanského Piper Heidsieck. Aj napriek pandémii koronavírusu a jej negatívnym dopadom, sme na konci roka šťastne oslávili 30 rokov.

 • 2022

  Konečne späť v starých kolajach. Po pandémií sme sa vrátili aj k mnohým eventovým aktivitám. Zúčastnili sme sa prvého ročníka Lovestream festivalu ako aj mnohých letných, rumových a ginových eventov v spolupráci s Cocktail Vibes.

 • 2023

  Ako distribútor DIAGEO sme získali cenu Luxury Awards, za aktivácie rumu Zacapa & World Class Competition na Slovensku. Zúčastnili sme sa prvého ročníka Mirror Hospitality Expo 2023 ako aj druhého ročníka najväčšieho festivalu v našom hlavnom meste, Lovestream festival.

 • 2024

  Získali sme výhradnú distribúciu filipínských, ostrovných rumov Don Papa. Z opačnej strany našej planéty sme začali s importom prémiovej, mexickej značky mezcalu Ojo de Dios, čím sme rozšírili naše portfólio importovaných druhov alkoholu.

Náš prístup k spokojnosti zákazníka

ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. je spoľahlivý partner pre distribúciu, skladovanie a podporu predaja nápojov v maloobchodnej sieti, sieťach čerpacích staníc a HoReCa predajnom kanály. Svoje kvalitné služby a pomoc pri rozvoji biznisu poskytuje spokojným obchodným partnerov už viac ako 30 rokov.

1/Rýchla a efektívna distribúcia

Disponujeme vlastnou distribučnou sieťou s distribučnými centrami v Bratislave, Nových Zámkoch, Zvolene, Prešove a centrálnym skladom v Trnave. Celoslovenská sieť obchodných zástupcov a 90 distribučných vozidiel dokáže vybaviť objednávky do 48 hodín a zásobovať zákazníka najmenej trikrát týždenne.

2/ Široký sortiment kvalitných produktov

Máme uzatvorené distribučné dohody s viac ako 30timi dodávateľmi populárnych svetových značiek alkoholických a nealkoholických nápojov, vína, kávy, cukroviniek, čokolády, snackov, a ďalších produktov. V našom sortimente nechýbajú obľúbené značky rumu, whisky, vodky či prémiových francúzskych a talianskych vín.

3/ Vlastný colný sklad

Disponujeme vlastným verejným colným skladom v Trnave, čo umožňuje ponúkať našim obchodným partnerom služby ako import, export, preclievanie a úpravu tovaru, etiketovanie, kolkovanie a následnú distribúciu.

4/ Podpora predaja

Italmarket Slovakia, a.s. chce pre svojich obchodných partnerov znamenať aj Ideálny Maloobchodný Servis (IMS), čiže nielen predávať a distribuovať, ale aj aktívne pomáhať na mieste predaja v partnerovej prevádzke. Pripravíme návrh ponuky, ukážeme a ochutnáme tovar, vyškolíme personál a pomôžeme s propagáciou tovaru a prevádzky.

1.Naša distribučná sieť ponúka dodávateľom tovaru:

 • možnosť distribúcie na celom území Slovenska,
 • pokrytie reťazcov, gastronómie, maloobchodu a veľkoobchodu,
 • dodávka tovaru a spolupráca pri listovaní produktov do sietí čerpacích staníc prostredníctvom sesterskej spoločnosti IMKON Distribition, a.s.,
 • podávanie pravidelných informácií o predaji a delení predaja,
 • spoluprácu pri listovaní výrobkov v reťazcoch,
 • efektívne využitie podpory predaja na pokrytie potenciálnych predajných miest,
 • realizáciu marketingovej podpory,
 • správu a vyhodnocovanie marketingových budgetov.

2.Vlastný verejný colný sklad:

 • skladovou kapacitou do 2 150 m2,
 • súkromným a verejným colným skladom,
 • import tovaru, colné skladovanie a deklaráciu,
 • úpravu tovaru na podmienky predaja v Slovenskej Republiky,
 • upravuje obchodné a spotrebiteľské balenia sortimentu pre predaj na slovenskom trhu
   a zabezpečuje finalizáciu spotrebiteľských balení tovaru z polotovarov,
 • pravidelnú týždňovú distribúciu zahraničného a tuzemského tovaru na jednotlivé distribučné strediská,
 • pravidelné zásobovanie zmluvných obchodných sietí,
 • zamestnanecký a brigádnický potenciál na zvládnutie akéhokoľvek náporu tovaru.

3.Plošná distribučná sieť v rámci SR:

 • spolu 5 distribučných centier so skladovacou plochou viac ako 50.000 m,
 • viac ako 90 vlastných osobných a nákladných vozidiel,
 • schopnosť vybavovať objednávky do 24 hodín a zásobovať zákazníka najmenej trikrát týždenne,
 • kapacita pre potreby zásobovania všetkých regiónov Slovenska

4.Individuálny prístup k zákazníkovi:

 • team obchodných zástupcov, ktorí pravidelne objednávajú tovar u zákazníkov,
 • odborná spolupráca pri realizácii aktivít na podporu predaja,
 • konzultácie a školenie personálu na mieste predaja produktov zákazníka,
 • Viac ako 30 rokov skúseností v gastronómii.

Naše poslanie

Poslaním spoločnosti ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. je rozvíjať podnikanie svojich obchodným partnerov v oblasti nápojov, snackov a cukroviniek. 

Našou hlavnou kompetenciou je schopnosť dostať produkty našich obchodných partnerov na tie najvhodnejšie predajné miesta čo najrýchlejšie, čo najčastejšie a za čo najnižšie náklady. 

Sme špecialisti na distribúciu a podporu predaja nápojov vo všetkých predajných kanáloch. Primárne sa venujeme HoReCa, obchodným reťazcom, sieťam čerpacích staníc a iné maloobchodné prevádzky. 

Naše spoľahlivé služby sa opierajú o viac ako 30 rokov skúseností s uspokojovaním potrieb našich spokojných obchodných partnerov. 

Nie je nám jedno, čo distribuujeme. Preto v našom portfóliu nájdete iba kvalitné nápoje, snacky a cukrovinky. V ITALMARKET SLOVAKIA, a.s. sa chceme výraznou mierou podieľať na zlepšovaní kvality a zážitkov z ich konzumácie. 

Našim dlhodobým cieľom je byť prvou voľbou pri výbere distribučného partnera v oblasti nápojov, snackov a cukroviniek.


Nezmeškajte žiadnu novinku

Prihláste sa k odberu našich noviniek.